W sierpniu kończymy ostanie instalacje w szkołach, które zgłosiły się do naszego programu. Ruch w sieci zacznie się pierwszego września kiedy to uczniowie pojawią się w szkołach i zacznie się nowy rok szkolny.

Sieć SAT4EDU zabezpieczają specjalnie przygotowane i zaprogramowane urządzenia, które pozwalają na kontrolę ruchu. Możliwości zapory nowej generacji CreamFirewall to:

kontrola ruchu aplikacyjnego: definiowanie zasad korzystania z pasma w oparciu o aplikacje w warstwie 7 (np. YouTube, Skype, P2P, Facebook).

Filtrowanie zawartości: filtry kategorii zgodne ze standardem CIPA, konfigurowane dla klas użytkowników zdefiniowanych w Active Directory.

Wykrywanie nieautoryzowanego dostępu: sensor IDS zgodny ze standardem PCI wykorzystujący najlepszą na rynku bazę danych Snort firmy Sourcefire.

System antywirusowy i antyphishingowy 

 

Większa niezawodność w sieciach rozproszonych Wiele portów sieci WAN z funkcją równoważenia obciążenia oraz przywracania sprawności po awarii umożliwia wykorzystanie nadmiarowych połączeń z Internetem, zapewniając dodatkową przepustowość i większą niezawodność. W przypadku lokalizacji zdalnych, gdzie trudno jest zapewnić wysoką dostępność przez podłączenie do kilku dostawców przewodowych, urządzenia SAT4EDU mogą pracować podczas awarii łącza przewodowego korzystając z łączności bezprzewodowej 3G/4G/5G

Mapa sat4edu by SoftCream Software

Mniejsze koszty związane z wykorzystywanym pasmem dzięki optymalizacji działania sieci WAN.

Optymalizacja działania sieci WAN wykorzystuje różne techniki, aby znacząco poprawić wydajność aplikacji i zmniejszyć wymagania dotyczące pasma w lokalizacjach zdalnych. Funkcja optymalizacji działania sieci WAN jest dostępna we wszystkich urządzeniach SAT4EDU bez dodatkowej opłaty. W modelach pierwszych modelach dostępna jest podstawowa wersja funkcji, natomiast kolejne wersji oferować będą bardziej zaawansowane funkcjonalności.

W wersji podstawowej możliwa jest m.in. kompresja połączeń i optymalizacja protokołów. Wersja zaawansowana oferować będzie dodatkowo eliminację nadmiarowości danych i buforowanie w pamięci podręcznej, co pozwala na dalsze zwiększenie wydajności.

Rozwiązania SAT4EDU optymalizują wiele protokołów np. Windows File Sharing (CIFS), FTP, HTTP oraz ogólny ruch TCP. Urządzenia STA4EDU używają uniwersalnego systemu przechowywania danych, aby zmaksymalizować wydajność pamięci podręcznej.

Opublikowano:: 20/08/2021


« powrót
Kontakt

Wyślij zapytanie

    Pola oznaczone * są wymagane.

    Administratorem podanych danych osobowych jest SoftCream Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 02-390, przy ul. Grójeckiej 194/19. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie i kontaktów marketingowych, o ile wyrażono na to zgodę. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Dane będą przetwarzane do momentu odwołania zgody na ich przetwarzanie. Osobom, których dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.