W związku w ukazującymi się w mediach informacjami na temat stanu projektu Rozbudowy Systemu Punktu Informacyjnego ds. Telekomunikacji realizowanego w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, chcielibyśmy w imieniu Wykonawców przedstawić nasze stanowisko w tej sprawie. Projekt Rozbudowy Systemu PIT prowadzony jest przez profesjonalny zespół Wykonawców, we ścisłej współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

W pracach przestrzegamy rygorystycznie zasad bezpieczeństwa a System projektujemy i realizujemy z należytą starannością. W poprzedniej wersji Systemu wykorzystywane były technologie, które obecnie nie są już wspierane przez dostawców i zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, są zastępowane przez technologie zapewniające większe bezpieczeństwo.

System jest budowany i wdrażany etapami. Moduły, które są oddawane do użytkowania są budowane z wykorzystaniem najnowszych technologii, zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa. W niektórych elementach systemu może wciąż pozostawać starsza technologia. Nie są to miejsca zagrażające bezpieczeństwu systemu. Docelowo, wraz oddaniem całego projektu, te technologie zostaną całkowicie wyeliminowane. Podkreślamy, że zgodnie z wymaganiami, przeprowadziliśmy niezbędne testy bezpieczeństwa, badając podatności systemu na zagrożenia. W szczególności dotyczy to także tych elementów, o których ostatnio pisano w mediach. Testy wypadły pozytywnie i nie stwierdzono istotnych zagrożeń. Wspólnie z UKE pracujemy nad stworzeniem dobrego i sprawnego Systemu wpierającego prace PT, przykładając dużą wagę do profesjonalizmu, pracując z pełnym zaangażowaniem oraz dochowując należytej staranności w naszej pracy.

 

Konsorcjum Wykonawców Projektu Rozbudowy Systemu PIT

SoftCream Software Sp. z o.o.

Audytel S.A.

Opublikowano:: 03/03/2023


« powrót
Kontakt

Wyślij zapytanie

    Pola oznaczone * są wymagane.

    Administratorem podanych danych osobowych jest SoftCream Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 02-390, przy ul. Grójeckiej 194/19. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie i kontaktów marketingowych, o ile wyrażono na to zgodę. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Dane będą przetwarzane do momentu odwołania zgody na ich przetwarzanie. Osobom, których dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.