Archiwum i Repozytorium EDM w strukturze sieci danych dla projektu eZdrowie

System ArchOSx to najefektywniejsze kosztowo rozwiązanie do gromadzenia, przechowywania i udostępniania dużej ilości danych!

Oferujemy wdrożenie nowoczesnego repozytorium dokumentacji medycznej, stworzonego w oparciu o nasze doświadczenia z wieloletniej współpracy z jednostkami z sektora medycznego. Zapewniamy kompleksowe wsparcie nie tylko na etapie implementacji rozwiązania, ale także jego bieżącej obsługi, integracji z innymi systemami informatycznymi oraz rozwoju.

Elektroniczna dokumentacja medyczna – nasze usługi

 • Systemy zarządzania dokumentacją medyczną – elektroniczne repozytorium dokumentacji medycznej, weryfikacja poprawności dokumentacji elektronicznej, udostępnianie dokumentacji medycznej do innych jednostek i do pacjentów, wdrożenia systemów dokumentacji medycznej pomiędzy podmiotami
 • Budowa dedykowanych systemów medycznych  opartych o otwarte modele danych (openEHR, HL7, IHE)
 • Integracja systemów medycznych

Nasz system EDM można zintegrować z dowolnym systemem HIS. Zapewniamy dostęp do dokumentacji z poziomu jednego systemu, łatwe udostępnianie dokumentacji pacjentom, oraz innym podmiotom leczniczym i urzędowym.

Konwersja dokumentu do światowych standardów

Repozytorium i Archiwum oparte jest o otwarte standardy, dzięki którym możliwy jest stały dostęp do dokumentacji medycznej nawet po zmianie systemu czy producenta. Dokumentacja przechowywana jest w plikach np: (za pomocą międzynarodowych standardów HL7 CDA, który pozwala na podział i uszczegółowienie dokumentu.) System indeksuje dokumenty co umożliwia szybkie wyszukiwanie właściwych informacji dane mogą być zapisywane są w wybranym standardzie np. openEHR zgodnym z normą EN ISO 13606. Dzięki wprowadzonym unifikacjom, kontrola oraz przegląd danych są znacznie uproszczone. Należy podkreślić, że dane zgromadzone w archiwum i repozytorium są wyłącznie własnością szpitala a nie producenta oprogramowania.

Istotnym elementem w EDM jest możliwość przesyłanie danych nie tylko w obrębie szpitala ale także pomiędzy szpitalami z całego kraju. Dzięki platformie EHRSystems zgodnej ze standardem IHE XDS.b Integration Profile, repozytorium można podłączyć do platformy P1 tworzonej przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, bądź do innej platformy wymiany danych medycznych.

Elektroniczna dokumentacja medyczna w przychodni

Repozytorium i Archiwum Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, oparte na platformie ArchOSx spełnia najwyższe standardy przechowywania elektronicznej dokumentacji medycznej. Jednocześnie zapewnia dodatkowe funkcje w zakresie współpracy z platformą P1, innymi systemami regionalnymi oraz krajowymi pod względem wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej.

System Archiwum Repozytorium EDM automatycznie wykrywa, czy pojawiły się nowe dokumenty medyczne wytworzone przez lokalne oprogramowanie i automatycznie wysyła je do systemu indeksów EDM. Operacja ta nie wymaga dodatkowej pracy lekarza obsługującego system lokalny. Transmisja odbywa się online po bezpiecznym, szyfrowanym łączu, dodatkowo wykonywana jest kopia zapasowa dokumentacji. Dzięki temu, że dane nie przechowywane są w miejscu pracy lekarza ale w siec danych będącej własnością szpitala czy przychodni ryzyko utraty danych jest znacznie minimalizowane.

Przechowywanie dokumentacji medycznej za pomocą rozwiązań “sieci danych” przeznaczone jest zarówno dla indywidualnych praktyk lekarskich, jak i dla przychodni specjalistycznych oraz POZ.

 

Serwery ArchOSx REPOSerwery ArchOSx REPO

Jeśli jesteś osobą zarządzającą  projektem eZdrowie, poszukujesz wsparcia przy opracowaniu koncepcji lub studiom wykonalności projektu. Chcesz pozyskać więcej informacji na temat szerokich możliwości zbudowania w Twoim regionie bezpiecznego, wydajnego systemu przechowywania i udostępniania osobom uprawnionym – lekarzom i podmiotom medycznym dokumentów medycznych to skontaktuj się z nami.

Do kogo kierujemy naszą ofertę

 • Podmiotów świadczących usługi medyczne przetwarzające dokumentację medyczną z systemów dziedzinowych HIS,LIS,PACS, itp
 • Integratorów systemów IT oraz  systemów dziedzinowych poszukujących wydajniejszych i bardziej efektywnych systemów gromadzenia, przechowywania i bezpiecznego udostępniania danych,
 • Producentów systemów informatycznych klasy PACS, HIS, LIS poszukujących efektywnych narzędzi do konstruowania repozytoriów EDM
 • Archiwów gromadzących dane cyfrowe w formie plików
 • Uczelni i JBN gromadzących duże ilości danych

 

Naszym klientom zapewniamy

 • Naszą  wiedzę, wieloletnie doświadczenie, zasoby ludzkie oraz  wyniki prac B+R
 • System operacyjny sieci danych ArchOSx dedykowany do obsługi repozytoriów i archiwów danych medycznych
 • Serwery klasy ISA REPO i ISA ARCHI do budowy sieci danych

Elementy konstrukcji systemu ArchOSx

Skorzystaj z wyników naukowej koncepcji budowy Repozytorium i Archiwum dokumentów medycznych opracowanej w projekcie finansowanym ze środków UE i rozwijanym  przez doświadczony zespół naukowców z Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych przy współpracy z konstruktorami, architektami systemów IT, programistami systemowymi którzy będą do Twojej dyspozycji podczas każdego etapu projektu.

Ogólny schemat systemu

Schemat działania Repozytorium i Archiwum

Opis systemu zabezpieczeń

Definicje formatów danych

Projekt graficzny GUI

Oferowane przez nas rozwiązanie jest neutralne dla już istniejących systemów IT (aplikacji użytkowych) wspierających usługi placówek medycznych i pełni zadanie uniwersalnego zasobnika informacji składowanych w formie plików.

Co oferujemy dodatkowo

 • Usługi inżyniera projektu w projektach eZdrowie i pokrewnych
 • Usługi opracowania koncepcji i studiom wykonalności projektu
 • Usługi zaprojektowania, implementacji systemu repozytorium i archiwum EDM z użyciem narzędzi ArchOSx
 • Usługi wdrożenia, utrzymania i rozwoju systemu
 • Szkolenia techniczne dla serwisantów i administratorów systemu
 • Licencję na system operacyjny sieci danych ArchOSx
 • Aktualizację i rozwój oprogramowania systemowego ArchOSx
 • Wsparcie dla implementacji w systemach klasy RIS / PACS
 • Moduły serwerów klasy REPO i ARCHI o podwyższonym standardzie ISA

Masze atuty

 • Doświadczony zespół analityków, programistów, inżynierów, konstruktorów i architektów systemów IT
 • Ścisła współpraca z ośrodkami naukowymi i uczelniami wyższymi – dostęp do wykwalifikowanej kadry specjalistów
 • Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami IT

Zamów analizę i wycenę realizacji projektu

Formularz kontaktowy

Kontakt
SofCream Software, ul. Grójecka 194,
02-390 Warszawa, tel. +48 22 867 80 00 lub  601-37-57-44
archos@softcream.pl

Kontakt

Wyślij zapytanie

  Pola oznaczone * są wymagane.

  Administratorem podanych danych osobowych jest SoftCream Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 02-390, przy ul. Grójeckiej 194/19. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie i kontaktów marketingowych, o ile wyrażono na to zgodę. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Dane będą przetwarzane do momentu odwołania zgody na ich przetwarzanie. Osobom, których dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.