Potrzebujesz zespołu programistów do zadań specjalnych?

 • Zapewnimy Ci grupę fachowców do zadań specjalnych, przekonasz się, że liczy się jakość pracy a nie ilość zasobów.
 • Sprawimy, że koszt wytworzenia Twojego produktu będzie znacznie niższy!
 • Sprawimy, że czas wytworzenia i wdrożenia Twojego produktu będzie znacznie krótszy!
 • A stosunkowo niski koszt utrzymania i rozwoju będzie otwierał przed Tobą nowe możliwości biznesowe.
 • Skupisz się na swoim biznesie a My zajmiemy się Twoim oprogramowaniem —->>  Zapytaj o ofertę!  —>>

Dlaczego nasze zespoły działają jak zespoły chirurgiczne?

Projekty informatyczne w większości przypadków nie kończą się w zaplanowanym czasie i budżecie. Tak już jest od ponad 70 lat. Dlaczego tak się dzieje i czy można temu zapobiegać i jak?

Od ponad 30 lat zajmujemy się budowaniem oprogramowania, wdrażaniem, utrzymywaniem i rozwojem aplikacji. W tym czasie nastąpiło wiele zmian zwłaszcza zmian w technologiach używanych do produkcji aplikacji. Pojawiły się nowe cudowne narzędzia ułatwiające pracę programistom, analitykom i testerom dzięki którym wszystko powinno dziać się lepiej, szybciej, ładniej, sprawniej i taniej. Ale taj się nie dzieje! Dlaczego ? Odpowiedź jest z pozoru łatwa ale nie oczywista – wszystkiemu winni są Ludzie – bo to oni są najbardziej istotnym czynnikiem ryzyka realizacji projektów.

Dlatego w realizacji projektów programistycznych przyświecają nam zasady, które pomagają realizować jak najlepiej nasze zadania:

 1. Ludzie muszą wiedzieć co chcą zrealizować – znać CEL działania. Zasada ta dotyczy Zamawiającego w równym stopniu co Wykonawcy. Dlatego tak ważne jest ustalenie celu biznesowego i przekazanie zespołowi Wykonawcy wiedzy domenowej z dziedziny realizowanego projektu.
 2. Cel działania – musi być stabilny i precyzyjnie określony w fazie przygotowawczej projektu. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) musi być przygotowany w sposób jak najbardziej precyzyjny. Jeśli jest to możliwe to wymagania zapisywane w OPZ powinny być jak najbardziej neutralne technologicznie a Zamawiający nie powinien próbować narzucać sposobu realizacji.
 3. Zespół programistów musi być mały i elastyczny i składać się maksymalnie z 5 do 7 osób. Zespół musi działać w oparciu o lidera – programistę z doświadczeniem analityka, architekta, testera i przede wszystkim programisty.  Ten lider działa jak główny chirurg przy operacji, która ma uratować życie Pacjenta. Cały zespół jest pod jego czujnym. okiem.
 4. W skład zespołu wchodzi musi wchodzić Właściciel Produktu (Product Owner). Właściciel produktu decyduje o elementach biznesowych produktu i musi posiadać pełną wiedzę domenową w zakresie produktu. Musi być ekspertem domenowym i musi potrafić tę wiedzą dzielić się z całym Zespołem.
 5. Zespół odpowiedzialny za sukces to zespół Wykonawcy i Zamawiającego. Oba podmioty przypiszą sobie zasługi w przypadku zwycięstwa – zrealizowania projektu lub odpowiadać będą za porażkę – w przypadku nie zrealizowania celu głównego projektu.
 6. Robert ŚmietankaZakres funkcjonalny jest elastyczny – w przypadku projektów ICT trzeba przygotować się na rewizję definicji zakresu i sukcesu. Czasami sukcesem jest zrealizowanie wszystkich wymagań a czasami takim samym sukcesem będzie realizacji 50% lub mniej zakładanych wymagań. Na taką definicję sukcesu należy się przygotować mentalnie od samego początku projektu – a więc już w fazie powstania pomysłu na projekt.
 7. Definicja sukcesu – wdrożenie i możliwość rozwoju. Największym sukcesem jest wdrożenie rezultatów do produkcji oraz możliwość rozwoju i wprowadzania zmian. Klęską będzie projekt odebrany przez Zamawiającego, który zrealizuje 100% wymagań  OPZ  a jego zdolność do rozwoju będzie ograniczona ze względu na skomplikowanie projektu czyli w praktyce niemożliwa a sukcesem będzie projekt zrealizowany w 50% wymagań z możliwością szybkiego i łatwego rozwoju.  Musisz się przygotować na zmiany bo to jest jedyna pewna rzecz która się zdarzy w Twoim projekcie, a już z pewnością po  wdrożeniu Systemu do produkcji.

Zapytaj o ofertę!

Opublikowano:: 21/03/2024


« powrót
Kontakt

Wyślij zapytanie

  Pola oznaczone * są wymagane.

  Administratorem podanych danych osobowych jest SoftCream Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 02-390, przy ul. Grójeckiej 194/19. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie i kontaktów marketingowych, o ile wyrażono na to zgodę. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Dane będą przetwarzane do momentu odwołania zgody na ich przetwarzanie. Osobom, których dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.